Profil školy

Škola má nielen vzdelávať, ale aj vychovávať, formovať u mladých ľudí postoje, názory, viesť ich k dodržiavaniu etických a ľudských princípov.

Súkromná stredná odborná škola služieb sa nachádza v severnej časti mesta Poprad, v časti Veľká, asi 2 km od jeho centra, na Ulici Slovenského národného povstania. Areál školy sa rozprestiera medzi ulicami SNP a Široká. Súčasťou areálu je hlavná dvojposchodová budova „A“, ktorej súčasťou je aj telocvičňa s posilňovňou. V tejto budove sa nachádzajú učebne na teoretické vyučovanie. V budove „B“ je novovybudovaná nadstavba s prednáškovou miestnosťou a  novými učebňami pre odbory autoopravár a mechanik elektrotechnik. Na prízemí sú učebne, kabinety a ekonomický úsek. V zrekonštruovanej budove „C“  sa zabezpečuje teoretické vyučovanie v 9 učebniach. Pre praktickú prípravu je  v tejto budove zriadená odborná učebňa pre odbory kuchár a čašník,  dielne pre odbory kaderník a cukrár, školská jedáleň a bufet.  V suteréne sa nachádza nová kotolňa, sú tam umiestnené  skladové priestory a dielne pre údržbu. Ďaľšou súčasťou areálu sú samostatne stojace dielne, slúžiace na odborný výcvik pre odbory autoopravár, mechanik elektrotecnik, mechanik stavebnoinštalačných zariadení. V tejto budove sa nachádza aj zváračská škola a emisné stredisko.

Škola sa vyprofilovala ako moderné komplexné výchovno–vzdelávacie zariadenie so zameraním na služby. Poskytuje škálu vzdelávacích služieb a aktivít pre službové odbory žiadané na trhu práce, počnúc základnou odbornou prípravou pre žiakov prichádzajúcich zo ZŠ, ako i ďalšie vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov.

Poskytuje žiakom stredné odborné vzdelanie v piatich aktívnych trojročných učebných odboroch, autoopravár -  zameranie  mechanik a karosár,  odbor kaderník, cukrár, čašník a kuchár.  Úplné stredné odborné vzdelanie ponúka v štyroch 4-ročných študijných odboroch; mechanik elektrotechnik v oblastiach silnoprúd a autoelektronika, mechanik stavebnoinštalačných zariadení, kuchár a čašník. Ďalej ponúka nadstavbové štúdium v odbore podnikanie v remeslách a službách pre absolventov učebných odborov v dennej forme štúdia. Edukačný proces skvalitňujeme a inovujeme využívaním modernej IT techniky, prácou s interaktívnou tabuľou.

Odborný výcvik sa zabezpečuje v odborných učebniach a dielňach, ako aj v zmluvných strediskách pre odborný výcvik mimo areálu školy. Škola poskytuje možnosť štúdia v systéme duálneho vzdelávania vo všetkých odboroch.

Uplatňuje jednotu výchovy a vzdelávania, spojenie školy so životom  a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého človeka. V súčasnosti vo svojom portfóliu vzdelávacích aktivít presadzuje myšlienku, že kvalitné odborné vzdelávanie a príprava musí reagovať na aktuálne a očakávané potreby praxe a umožniť tak mladým ľuďom nadobudnúť praktické zručnosti, poznatky a kompetencie potrebné na pracovnom trhu a schopnosti, o ktoré sa môžu podeliť s celou spoločnosťou. Spojenie žiak a  zamestnávateľ je v duálnom systéme tou najlepšou voľbou, ako žiaka pripraviť na výkon svojho povolania.

Škola má aj pedagógov – koordinátorov: protidrogová prevencia – Mgr. Eva Husárová, environmentálna výchova – Ing. Dana Mydlárová, výchova k manželstvu a rodičovstvu – Mgr. Martina Holišová, finančná gramotnosť – Ing. Henrieta Mikulíková, propagácia školy - PaedDr. Michaela Stopková PhD.

Problémy žiakov ale aj rady rodičom  sú oblasťou, ktorej sa venuje výchovná poradkyňa školy – Mgr. Eva Husárová. Žiakom so špeciálnymi výchovnovzdelávacími problémami sa venuje školská špeciálna pedagogička - Mgr. Ľudmila Mačáková a Mgr. Eva Husárová, sociálny pedagóg Mgr. Mario Grivalský.

Absolventi učebných odborov SSOŠ služieb získavajú výučný list, absolventi študijných odborov získavajú výučný list a maturitné vysvedčenie s možnosťou pokračovať v štúdiu na vysokej škole.