Škola je zapojená do

i učebných odboroch.

Služby pre verejnosť

Podnájom telocvične - denne od 15.00 hod. do 18.30 hod., kontakt 052 7860 130

Podnájom školskej jedálne - rodinné oslavy, firemné oslavy, posedenia, kontakt 052 7860 130, 058 7860 143

Kadernícke služby - kontakt 052 7860 151

Služby autoservisu, emisné stredisko - kontakt Bc. Kováč 0905 194 876, Mgr. Parimucha 0904 936 691

Drobné opravy elektrospotrebičov - kontakt 052 7860 134

Obvodné oddelenie PZ

v Poprade:

kontakt 0961 893 705

oopz.pp@minv.sk

chranimedeti@minv.sk

Národný projekt edIT 1 - Digitálne vybavenie

Národný projekt - Podpora pomáhajúcich profesií III

2% z dane pre našu školu

• V pondelok (18. marca) sme privítali mobilný odberový výjazd Národnej transfúznej služby priamo v priestoroch našej Súkromnej strednej odbornej školy služieb vo Veľkej. Bolo nám cťou byť súčasťou tejto dôležitej udalosti, ktorá má veľký význam pre zachovanie ľudských životov. Túto udalosť sme mohli vykonať vďaka dobrovoľníkom z našej školy a širokého okolia, ktorí sa rozhodli darovať krv a tým vyjadriť svoju solidaritu a starostlivosť o ostatných. Každá kvapka darovanej krvi je dôležitá a môže zachrániť život, preto sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto akcie a preukázali svoju solidaritu. Váš počin môže mať obrovský vplyv na životy ľudí, ktorí najviac potrebujú našu pomoc.

• Naša škola sa zúčastnila florbalového turnaja na Strednej športovej škole! Hoci sme sa neprebojovali do ďalšieho kola, nechýbalo nám odhodlanie ani vášeň. Nechali sme na ihrisku svoju dušu a hrali sme srdcom.

• Našu školu navštívila polícia, aby hovorila o prevencii a trestnoprávnej zodpovednosti mladistvých. Študenti mali príležitosť získať užitočné informácie o dôležitosti dodržiavania zákonov, následkoch nezákonného konania, rizikách spojených s porušovaním právnych predpisov a možnostiach, ako sa vyhnúť konfliktom so zákonom. Taktiež sa dozvedeli o právach a povinnostiach občanov voči právnemu systému. Súčasťou prednášky bola tiež prezentácia práce polície a informácie o možnostiach zapojiť sa do policajného zboru. Študenti mohli takýmto spôsobom získať podrobnejší pohľad na prácu polície.

• AQUATHERM PRAHA 2024

Odborná exkurzia

Aquatherm Praha je najväčší odborný veľtrh vykurovania, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky v Českej republike. A tento veľtrh navštívili aj naši žiaci prvého až tretieho ročníka študijného odboru Mechanik stavebnoinštalačných zariadení v dňoch 5. až 8.3.2024.

Naši študenti sa okrem prezentácií výrobkov a technológií jednotlivých firiem mohli zúčastniť aj odborných prednášok, workshopov a diskusií, v ktorých sa prezentovali novinky širokej verejnosti. Odborníci z jednotlivých odborov boli k dispozícii na svojich expozičných stánkoch pre odbornú aj laickú verejnosť. Samostatná sekcia veľtrhu sa venovala novostavbám a rekonštrukciám bytových domov, problematike cien energií a novým technológiám pre inteligentné bývanie.