autoopravár mechanik autoopravár karosár cukrár kaderník čašník, servírka kuchár

Učebné odbory: 3-ročné s výučným listom

Autoopravár 2487 H – mechanik: štúdium v učebnom odbore trvá tri roky, je ukončené záverečnou skúškou, absolvent získa výučný list, má možnosť pokračovať v nadstavbovom štúdiu a získať maturitné vysvedčenie.

Absolvent učebného odboru je kvalifikovaný odborný pracovník schopný vykonávať práce na špecializovaných pracoviskách vo výrobných podnikoch a v opravárenstve. Má ucelené základné teoretické vedomosti a praktické zručnosti potrebné pre štandardné opravy cestných motorových vozidiel, so štandardným vybavením dielní predpísaným výrobcom, na základe informácií získaných v technickej dokumentácii výrobcov CMV, vie posúdiť stav a pripravenosť pracoviska, vie zvoliť pracovné postupy a prípravné práce. Pri práci s vozidlom a  pomôckami  je schopný použiť štandardnú opravárenskú techniku.

Týždeň teoretického vyučovania strieda týždeň odborného výcviku počas celého trojročného štúdia. Štúdium je bezplatné.

Teoretické vyučovanie sa realizuje v moderných učebniach, ktoré sú vybavené potrebnými  informačnými a komunikačnými technológiami.  Prostredníctvom európskeho projektu IROP sme vybudovali dve nové odborné učebne s výučbovými panelmi a modernou diagnostickou technikou.

V priebehu prvého ročníka vykonávajú žiaci odborný výcvik v školských dielňach, kde získavajú základné zručnosti. Školské dielne sú vybavené najmodernejšou diagnostickou technikou. V druhom a treťom ročníku vykonávajú odborný výcvik na pracovisku zmluvného partnera školy.  Aktuálne má škola  43 zmluvných partnerov. Škola sa snaží žiakov umiestňovať do prevádzok, ktoré sú v blízkosti ich trvalého bydliska  (okresy: PP, KK, SL, SNV, LM).

- Chemosvit Chedos, s.r.o., Svit

- AMP Service, s.r.o., Smižany

- AGROZAMI, spol. s.r.o., Tvarožná

- G+G Autoslužby, s.r.o., Poprad

V učebnom odbore autoopravár mechanik je možnosť študovať v systéme duálneho vzdelávania od 1. ročníka. V prípade duálneho vzdelávania, vykonáva žiak odborný výcvik u zamestnávateľa od začiatku štúdia.

Učebný odbor autoopravár mechanik je v súčasnosti veľmi vyhľadávaná profesia pre svoje široké uplatnenie na trhu práce. Odborný výcvik vykonávaný v školských dielňach vybavených najmodernejšou diagnostickou technikou, či prax v značkových autoservisoch regiónu dáva každému žiakovi príležitosť stať sa špičkovým odborníkom v autoopravárenskom sektore.

Absolventi odboru okrem výučného listu získavajú aj certifikát obchodnej a priemyselnej komory SR, ktorý im umožňuje pracovať vo všetkých krajinách EÚ.

Neváhaj, využi túto zaujímavú príležitosť a naštartuj s pomocou našej školy  svoj profesionálny rast!

MOV Mgr. Peter Parimucha

Žiaci získavajú  okrem výučného listu  certifikát  obchodnej a priemyselnej komory SR,  ktorý im umožňuje pracovať vo všetkých krajinách EÚ. Za zvýhodnených podmienok môžu žiaci počas štúdia absolvovať vo zváračskej škole základný zváračský kurz.

Žiaci našej školy sa každoročne zúčastňujú súťaže Autoopravár JUNIOR Castrol, v ktorej pravidelne postupujú do celoslovenského kola, umiestňujú sa na popredných miestach.

Žiaci majú možnosť zúčastniť sa počas štúdia odborných exkurzií:

- WW Bratislava,

-  Zetor Brno,

- Škoda Mladá Boleslav,

- Tatra Kopřivnice,

- KIA Žilina,

- Land Rover Jaguar Nitra,

- Autonova Poprad a iné.

Súčasný trh práce vykazuje nedostatok absolventov v odbore autoopravár mechanik, absolventi majú bezproblémové uplatnenie v automobilovom priemysle a v autoservisoch v SR aj v zahraničí.