Informácie pre žiakov

Informácie pre žiaka

Žiak, ktorý sa rozhodne vstúpiť do systému duálneho vzdelávania, v prvom ročníku podpíše učebnú zmluvu (v prípade neplnoletého žiaka podpíše zákonní zástupca) so zamestnávateľom, ktorý má oprávnenie poskytovať praktické vyučovanie a je zazmluvnený so školou. Žiak vykonáva odborný výcvik (prax) u tohto zamestnávateľa počas celého štúdia. V prípade potreby je možné ukončiť zmluvu a ďalej pokračovať v bežnom štúdiu na strednej škole. Teoretické vyučovanie zostáva súčasťou výučby v škole. Žiak, ktorý je v systéme duálneho vzdelávania, dostáva odmenu za produktívnu prácu, motivačné štipendium, príspevok na stravu a osobné ochranné pracovné prostriedky.

Ak chceš v reálnych podmienkach začať študovať a pracovať, či ľahšie pochopiť, čo znamená podnikateľské myslenie v praxi, tak príprava v duálnom vzdelávaní je to správne riešenie!

• Získaš pracovné návyky priamo počas štúdia, ktoré sú  zárukou neskoršieho bezproblémového začlenenia sa do pracovného kolektívu u budúceho zamestnávateľa.
  • Máš možnosť odborného vzdelávnia  s použitím najnovších technológií, zariadení a materiálov, ktoré sú  základom rozvoja aj osobnostných vlastností, ktoré vedú k samostatnému riešeniu problémov.
  • Neváhaj a staň sa aj Ty absolventom školy s vysokým kreditom a spoločenským uznaním.