Nadstavbové štúdium

Príprava v školskom vzdelávacom programe - Podnikanie v remeslách a službách v nadstavbovom štúdiu v študijnom odbore 6403 L zahŕňa teoretické a praktické vyučovanie a prípravu.

Teoretické vyučovanie je organizované v priestoroch školy a praktické vyučovanie je organizované formou odbornej praxe v stredisku praktického vyučovania a priamo na pracoviskách zamestnávateľov.

Študijný odbor prehlbuje a rozširuje odborné vedomosti a zručnosti získané v trojročných učebných odboroch. Podnikanie v službách poskytuje úplné stredné odborné vzdelanie so zameraním na drobné a stredné podnikanie v službách. Umožňuje žiakom, ktorí úspešne absolvovali trojročný učebný odbor v oblasti služieb, získať vyššiu odbornú kvalifikovanosť a tak zvládnuť náročné úlohy zvyšovania úrovne a kvality poskytovania služieb a konkurencieschopnosť podnikania. Po absolvovaní umožňuje ďalšie štúdium na vysokých školách, alebo univerzitách, ale predovšetkým založiť a úspešne prevádzkovať malý, alebo stredné veľký podnik orientovaný na služby.

Predpokladom pre prijatie je úspešné ukončenie 3. ročníka strednej odbornej školy a zdravotné požiadavky uchádzačov o štúdium. Pri prijímaní na štúdium sa hodnotí tiež prospech a správanie v strednej odbornej škole, záujem uchádzačov o štúdium a výsledky prijímacieho konania. Štúdium končí maturitnou skúškou.