Informácie pre zámestanavateľov

Informácie pre zamestnávateľa

Ak sa zamestnávateľ rozhodne vstúpiť do systému duálneho vzdelávani, požiada o tzv. overenie spôsobilosti zamestnávateľa poskytovať praktické vyučovanie v systéme duálneho vzdelávania. Na základe tejto žiadosti dostane osvedčenie (vydáva Štátny inštitút odborného vzdelávania), ktoré ho oprávňuje poskytovať praktické vyučovanie v systéme duálneho vzdelávania a vie spolupracovať s konkrétnou strednou školou. Zamestnávateľ si po dohode so školou vyberie vhodných žiakov, s ktorými uzavrie učebnú zmluvu (v prípade neplnoletého žiaka podpíše zákonní zástupca), ktorá je platná počas celej doby štúdia žiaka. Na základe týchto zmlúv žiak vykonáva odborný výcvik na pracoviskách zamestnávateľa, čím vytvára hodnoty pre konkrétnu spoločnosť. Po ukončení štúdia môže študent automaticky prejsť na pracovnú zmluvu a ďalej sa rozvíjať.

Najväčšou výhodou, okrem daňových benefitov pre zamestnávateľa, je fakt, že si vie vychovať konkrétnych zamestnancov na daný typ služieb, ktoré vo svojej firme poskytuje.

V prípade Vášho záujmu vstúpiť do systému duálneho vzdelávania, alebo v prípade akýchkoľvek otázok, Vám radi pomôžeme a poradíme.

Kontakt: zastov@sosvelka.sk,  t. č.: 0907 257 713

Podrobné informácie nájdete na: