GDPR - ochrana osobných údajov

Informovanie oprávnený záujem

Prevádzkovateľ: Súkromná stredná odborná škola služieb,  SNP 1253, 058 01 Poprad

Kontaktné údaje na zodpovednú osobu: 048/4146759

Účel spracovania: ochrana majetku spoločnosti kamerovým systémom

Zoznam osobných údajov: videozáznam osoby alebo vozidla

Právny základ: oprávnený záujem prevádzkovateľa

Oprávnený záujem: ochrana majetku spoločnosti a ochrana pred možnou trestnou činnosťou

Príjemcovia alebo kategórie príjemcov: „Prevádzkovateľ“, Securitas, s.r.o., Poprad

Prenos osobných údajov do tretej krajiny: nebude

Doba uchovávania osobných údajov: do doby pominutia účelu

Prevádzkovateľ po splnení účelu spracúvania osobných údajov bez zbytočného odkladu zabezpečí likvidáciu osobných údajov pokiaľ to osobitný zákon nevyžaduje inak. Prevádzkovateľ vyhlasuje, že zabezpečí primeranú úroveň ochrany osobných údajov a že bude spracúvať osobné údaje len v súlade s dobrými mravmi a bude konať spôsobom, ktorý neodporuje zákonu o ochrane osobných údajov a ani osobitným zákonom, podľa ktorých sa osobné údaje spracovávajú.

Všetky potrebné informácie k dispozícii na linku : https://gdpr.somi.sk/skola/index.php?id=156

Informácie o používaní kamerového systému

V súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. na ochranu osobných údajov a zákonom č.  311/2001 Z. z. zákonníka práce oznamujeme, že priestory Súkromnej strednej odbornej školy služieb, na Ul. SNP 1253 v Poprade sú monitorované kamerovým systémom, ktorý je prepojený na bezpečnostnú službu za účelom:

· kontroly ochrany majetku pred poškodením,

· ochrany pred možnou trestnou činnosťou.